26 října, 2018

Informace

RYLA
(Rotary Youth Leadership Award)

je pětidenní prožitkový program pro studenty, dobrovolníky, pracující, absolventy rotary výměnných programů a další zájemce ve věku od 18 do 30 let. Je určen pro mladé lidi s potenciálem stát se lídry a odvahou vést sebe i druhé, se zájmem o sebepoznání, seberozvoj a věci veřejné.

V našem distriktu se koná od roku 1999 ve skautském středisku Vanaivan v Kopřivnici. V roce 2024 se uskuteční již 23. ročník.

Kritéria pro nominaci:

  • Muži a ženy ve věku od 18 do 30 let;
  • vypracování písemné eseje na téma: Objev svůj kompas (rozsah max. 100 slov) – jak to vidím já;
  • výhodou veřejná angažovanost nebo činnost dobrovolníka, účast na programech Rotary;
  • respekt k pravidlům RYLA;
  • počet účastníků ve skupině je limitován na 22 osob!

Personální zabezpečení: semináře RYLA jsou vedeny lidmi, kteří dosáhli úspěchu ve své profesi a dobrovolníky z řad Rotary klubů i jejich přáteli.

Bývalí absolventi RYLA programů se mohou ucházet o pozici counselora – součást vedení Ryla týmu.


Blíže k RYLE

RYLA směřuje k sebepoznání KDO JSEM a KAM SMĚŘUJI, k rozpoznání osobních talentů a silných stránek, k eliminaci strachů, domněnek a předsudků, k rozvoj týmové spolupráce při řešení konkrétních projektů i k jejich přesvědčivé prezentaci. RYLA dává prostor seznámit se s guvernéry Rotary a aktivními činovníky z klubů
i s principy Rotary. Posláním RYLA je rozvoj leadershipu i inspirace pro dobrovolnictví s cílem dělat svět kolem sebe lepším. A to vše přes prožitkové aktivity a hry, které dělají z pěti dnů nezapomenutelný leadership program postavený na hodnotách jako jsou respekt – odvaha – spoluzodpovědnost – humor – zájem o druhé i věci veřejné  – empatie – udržitelnost. Jeden rok v roli účastníka – v dalších letech jako podpora v roli councellora! (více na www.rotary2240.org)

Program

5 dní inspirativních podnětů. Program se obvykle skládá z přednášek zajímavých hostů a zkušených lektorů, dále je zahrnut výlet, týmový projekt a celoodpolední hra „Labyrint světa a ráj srdce“.

Kompletní program nalezneš zde. (Program)

Cena

Hodnotný program (včetně ubytování a stravy) je plně dotován z rozpočtu Rotary Distriktu 2240, příspěvků vysílajících Rotary klubů D 2240 a sponzorů https://www.rotary2240.org/cs/. Účastníci si sami hradí pouze cestovné do místa akce – Kopřivnice v ČR. Více o semináři zde.


CHCEŠ SE PŘIHLÁSIT? 

Klikni zde.


Datum a místo

Od 10. 4. 2024 do 14. 4. 2024 na skautské základně Vanaivan v Kopřivnici (https://vanaivan.cz). Pokud pořád nevíš, koukni na mapu níže. Účastníci semináře budou ubytování v nedalekém penzionu Pod Bílou horou v Kopřivnici (https://www.ubytovani-beskydy-koprivnice.cz).