Informace o RYLA 2018

V termínu od 25. do 29. dubna se do skautského centra VANAIVAN v severomoravské Kopřivnici sjede dvacet účastníků ve věku od 18 do 30 let různého profesního zaměření. Mladé zájemci absolvují seminář na který je vysílají sponzorsky Rotary kluby z různých míst Česka a Slovenska. Program RYLA (ROTARY YOUTH LEADERSHIP AWARD) je součástí aktivit mezinárodního společenství Rotary od roku 1971, u nás od roku 1999.

RYLA je prožitkový pětidenní program směřující k sebepoznání KDO JSEM a KAM SMĚŘUJI, k rozpoznání osobních talentů a silných stránek, k eliminaci strachů, domněnek a předsudků, k rozvoj týmové spolupráce při řešení konkrétních projektů i k jejich přesvědčivé prezentaci. RYLA dává prostor seznámit se s guvernéry Rotary a aktivními činovníky z klubů i s principy Rotary.

Posláním RYLA je rozvoj leadershipu i inspirace pro dobrovolnictví s cílem dělat svět kolem sebe lepším. A to vše přes prožitkové aktivity a hry, které dělají z pěti dnů nezapomenutelný leadership program postavený na hodnotách jako jsou respekt – odvaha – spoluzodpovědnost – humor – zájem o druhé i věci veřejné – empatie – udržitelnost. Jeden rok v roli účastníka – v dalších letech jako podpora v roli councellora!

Seminář je zaměřen na rozvoj schopnosti vést a přebírat odpovědnost a pro jeho 19. ročník byla jako nosné téma zvolena otázka řešení kritických situací v lidském životě, s mottem „Dno – konec nebo začátek?“.

O tom, jak překonat životní krizi si s účastníky mimo odborné lektory přijede povídat Michal Viewegh (*1962) který je s více než milionem výtisků nejprodávanějším českým spisovatelem. Druhým z hostů bude třicetiletý válečný veterán Lukáš „Hiro“ Hirka z Frýdku-Místku. který přežil zranění z vojenské mise v Afghanistánu. Pravidelným účastníkem v roli lektora je středoškolský profesor PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D (40), který se věnuje etice v mezilidských vztazích.

 

 

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář